За вікном весна, травень…Тихою і впевненою ходою іде він Україною, вкриваючи землю білим запашним цвітом.
В травні нинішнього року весь світ відзначає 70 років від дня Перемоги над нацизмом в Європі.
Вперше, з часу завершення війни, святкування в Україні відбувалося в новому, європейському форматі, без гучних салютів та військових парадів на площах міст, не 9, як це було раніше, а 8 травня. В цей день вся Європа відмічає День пам'яті і скорботи за загиблими у Другій світовій війні, а в Україні це відбулось вперше. Символом цього Дня став червоний мак, що символізував отвір від кулі, що вцілила в серце людини.
Підготовка до святкування у Варварівській школі розпочалась в задовго до 9 травня. Вчитель Залізницька О.В. організувала виставку наукових видань та творів художньої літератури українських письменників присвячених подіям війни під назвою «Дорогами війни». Потім, з її легкої руки, школярі власноруч виготовляли символи свята - маки.
Наступного дня учні школи разом з вчителями переглянули зворушливий шедевр українського кіномистецтва - фільм «В бой идут одни старики».
8 травня червоні маки прикрасили груди всіх вчителів та учнів, що зібралися на захід-реквієм підготовлений вчителькою початкових класів Сваренчук Т.М., «Червоні маки—гірка пам'ять України», щоб віддати данину пам'яті всім тим, хто загинув в роки Другої світової війни. У вступному слові директор школи Шевчук К.В. в доступній для дітей формі розповів про події війни, що відбувались на території рідного села та нашого району. А далі були пісні і вірші, фото і документальні кадри воєнного часу, лунали слова подяки ветеранам Другої Світової війни, учасникам АТО та учням нашої школи, що і сьогодні перебувають на Сході України в складі ЗСУ і боронять її кордони.
Наступного дня, 9 травня, урочистості продовжились. Біля обеліску загиблим воїнам-односельцям зібрались люди похилого віку і молодь села, учні школи, щоб вклонитися немеркнучому подвигу своїх земляків.
З вітальним словом до присутніх звернулись сільський голова Ліпісвіцький А.О., депутат райради Морозюк В.В., голова ради ветеранів села Данильчук В.К. Всі вони у своїх виступах згадували загиблих у горнилі Другої світової, учасників АТО, дякували їм за можливість жити у вільній і незалежній Україні.
Учні з вчителькою Сваренчук Т.М. декламували вірші про героїзм і мужність українського народу у роки війни, нагадували про жахи і муки, які випали на його долю в роки лихоліття.
А потім під керівництвом Котвіцької І.О., яка недавно очолила сільський клуб, виступила новостворена вокальна жіноча група в складі якої є вчителі, учні і працівники школи - Забродська О.П., Котвіцька А.М., Підкаура В.Й. Не можна було без хвилювання і сліз слухати знайомі пісні, які в той день у виконанні групи звучали якось по новому і особливо зворушливо. Виступ колективу супроводжували тривалі оплески односельців.
Після урочистостей свято продовжилось на шкільному стадіоні цікавими і різноманітними спортивними змаганнями та конкурсами в яких брали участь незалежно від віку - і дорослі і молодь.
…70 років минуло від закінчення Другої світової війни. І дуже хочеться, щоб всі війни відійшли у небуття. І тільки квіти маку, що пламенітимуть в житах і на грудях учасників свят, залишались одвічним нагадуванням про ті криваві подій, що вирували на нашій багатостраждальній українській землі, про мужність героїв-захисників нашої неньки - України.
Сваренчук Т.М. Шевчук К.В.
|