Відродися, Тарасе, мовою,
Одкровенням, душі розмовою.
Відродися, Тарасе, криницею,
Пульс життя в ній, віддача – сторицею...
Людмила Яцура
Протягом двох століть твори Шевченка друкуються в Україні і поза її межами. Багато науковців досліджували різноманітні аспекти багатогранної Шевченкової творчості.
«Шевченко як поет – це був сам народ, що продовжував свою творчість», «Поезія Шевченка – безпосереднє продовження народної поезії», – проголошував, наприклад, М. І. Костомаров.
Думи народу, його сподівання і прагнення були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум’яний вогонь творчості. Ніхто з українських поетів з такою ніжністю не зобразив у своїх творах невичерпну любов до свого краю, до свого народу, до чарівної української природи.
Тарас Григорович Шевченко підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії – творці народних пісень. Він здобув українській літературі загальне визнання і гідне місце в ряду національних культур світу.
Підготовлено за матеріалами інтернет-видань.
10 березня в школі проходив загальношкільний виховний захід, присвячений вшануванню пам'яті Тараса Шевченка, підготовлений і проведений вчителем української мови і літератури Підкаурою В.Г.
Незвична форма заходу - уявна подорож сучасних учнів у часі й зустріч з самим Тарасом! - зацікавила всіх присутніх.
Крім безсмертних віршів українського Пророка учні мали можливість здійснити віртуальну екскурсію до музею Тараса Григоровича та подивитися фрагменти фільму про життя і творчість Шевченка.
|