Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,
За скоєний гріх розіп’ята живцем,
Прип’ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
(А.Багряна)
26 квітня в світі згадують жертв катастрофи на Чорнобильській атомній станції, що сталася 31 рік тому. Не стояли осторонь вчителі та учні нашої школи – під керівництвом Сваренчук Т.М. учні 6 і 7 класів провели мітинг-реквієм, присвячений Чорнобильскій трагедії.
Всі присутні знову і знову почули про страшні події 1986 року : про вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, що призвів до зростання радіаційного рівня в 30-40 разів більший, ніж при вибуху в Хіросімі в 1945 році.
Згадали і про перших ліквідаторів: 26 квітня 1986 року в гасінні пожежі на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС брали участь 65 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, 6 з них в результаті радіоактивного опромінення загинули. 59 осіб отримали високі дози радіоактивного опромінення і стали інвалідами, захворювання яких пов'язане з виконанням службових обов'язків під час гасіння пожежі. За 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС померли 17 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, які брали участь в гасінні пожежі в день Чорнобильської катастрофи, 5 осіб виїхали за межі України.
Після перегляду відеофільмів, в яких йшлося про сучасний стан зони трагедії, обговорили всі разом страшні наслідки, згадали й про необхідність дотримання правил техніки безпеки на виробництві, в школі - під час навчання, дома – при користуванні побутовими електроприладами.
Цікавим доповненням став виступ учениці 7 класу Красінської А., яка розповіла спогади своїх батьків про події тих років, емоційно і чуттєво поділилась переживаннями, емоціями, відчуттями своєї матусі, яка в той час була одинадцятилітньою ученицею однієї з шкіл Києва.
Дійсно, Чорнобильська катастрофа призвела до одного з найбільших викидів радіації. Це призвело до масового радіаційного забруднення територій, звідки виселили близько 200 тисяч людей. Зони відчуження були створені на території Київської області в Україні, Гомельської і Могильовської областей Білорусі, а також Брянської області Росії. Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. У той же час точна кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров'я внаслідок аварії, підрахувати неможливо.
Тож, пам’ятаймо трагедію XX століття, яка має ім’я – Чорнобиль, зробімо все можливе, щоб подібні катасторфи не загрожували людству знищенням. Бережімо життя!
Виступ команди ДЮП "Рятівник"
|