Середа, 24.07.2024, 15:36
Варварівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Яку інформацію ви хотіли б бачити на нашому сайті?
Всего ответов: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація для батьків

Нагадуємо про контроль за перебуванням дітей на вулиці, у лісі,  недопущення їх самостійного перебування на воді !  Дбайте про безпеку дітей!

Робота з батьками 

Мета: Налагодити тісний зв’язок  трудового колективу школи з батьками учнів і територіальною громадою території обслуговування.

      Взаємодія педагогічного колективу школи з батьками школярів є важливою складовою змісту повсякденного навчально-виховного процесу і спрямована на гармонічне формування і розвиток особистості дитини. Співпраця педагогів і батьків покликана  створити  підґрунтя  для створення позитивного іміджу навчального закладу, сприяти  формуванню чинників впливу органів місцевого самоврядування на батьків учнів з метою розвитку матеріально-технічної бази навчального закладу та  підвищення ефективності навчально-виховного процесу  в школі.

      Спільно з батьківським активом школи педагоги одержують можливість об’єктивно аналізувати стан навчальних досягнень учнів, виявляти причини байдужого ставлення батьків до навчання і виховання власних дітей, вживати заходів щодо усунення виявлених недоліків.  Педагоги мають допомагати батькам в оволодінні системою знань, умінь та навиків (досвіду) необхідних для організації, як самостійної так і спільної  навчальної  діяльності дитини вдома. За  для цього  вчителі повинні налагодити своєчасне інформування батьків щодо рівня навчальних досягнень дітей, їх поведінки в школі, особливостями спілкування і взаємодії з товаришами по навчанню. Ефективним засобом взаємодії педагогів і батьків учнів школи є надання батькам необхідних психолого-педагогічних консультацій і методичних порад.

    Крім того саме батьки  учнів школи є тою частиною громадськості , що найбільшою ступінь зацікавлена в удосконаленні і розвитку системи роботи навчального закладу

 Пошук і впровадження  новітніх форм роботи  педагогів із батьками школярів покликані сприяти гуманізації взаємовідносин суб’єктів навчально-виховного процесу що функціонують в „ педагоги – діти –  батьки ”. Батьки і вчителі повинні стати партнерами, активними співучасниками творчого процесу виховання учнів.

Родинно-сімейне виховання та  охорона прав дитини

Мета: Виховувати особистість свідому  приписів норм сучасного права і моралі,  звичаїв і традицій українського народу в царині родинно-сімейних відносин, як ефективного засобу збереження єдності та подальшого розвитку нації та держави.

Забезпечення умов для  формування і розвитку кожного учня школи, як майбутньої повноцінної людини – свідомого патріота і громадянина України наділенного стійкіми переконаннями в необхідності збереження і примноження, опанування і практичного застосування національних традицій родинно-сімейних відносин  і духовних цінностей попередніх поколінь, втілюється в навчально-виховний процес на основі застосування вихователем кращих зразків української і світової культури та базових нормативно-правових актів, таких як «Конвенція ООН про права дитини», «Загальна Декларація прав людини», Сімейний кодекс Украйни», «Про охорону дитинства», «Про цільову допомогу сім’ям з дітьми» тощо.

      Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей від покоління до покоління. Тому родинно-сімейне виховання покликане забезпечувати створення комфортних умов існування дитини в сучасному і на майбутнє закласти  підґрунтя для створення належного середовища існування рідних і близьких власної родини.

       Зазначена життєва компетентність передбачає сформованість у зростаючої особис-тості вміння цінувати і зберігати власну сім’ю, покликана готувати її до життя та прак-тичної діяльності, в домашніх умовах забезпечувати розумну організацію її життя, допомaгати у засвоєнні позитивного досвід старших поколінь, набувати власного досвіду позитивної поведінки й ефективної діяльності. Основними завданнями родин-ного виховання є: створення атмосфери емоційної захищеності, тепла, любові, взаємо-розуміння, чуйності, доброзичливості, належних умов для розвитку почуттів;засвоєння базових моральних цінностей, ідеалів, культурних традицій, етичних норм, взаємин між близькими людьми і в суспільному оточенні, виховання культури поведінки, здатності піклуватися про інших; забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, сімейних реліквій, вивчення родоводу, прилучення дітей до народних традицій, рідної мови, звичаїв, обрядів, виховання в них національної свідомості і самосвідомості; статеве виховання дітей, розвиток моральної чистоти, поваги до жінки, почуття дружби, кохання, підготовка до подружнього життя, прищеплення навичок виховання дітей в сім'ї.

Основні заходи з реалізації завдань родинно-сімейного виховання та охорони прав дитини

Зміст діяльності

Строки

Відповідальні

1

Забезпечуючи реалізацію права дітей на освіту, прийняти участь у Всеукраїнському рейді «Урок» - на територіях закріплених за школою виявити дітей не охоплених відповідними формами навчання.

 

серпень

вересень

Громадський інспектор з охорони дитинства

2

 

Сформувати комітети батьківського активу класів та школи.

 

вересень

Директор, класні керівники,

класоводи

3

Проводити системну роботу з батьками учнів щодо соціальної адаптації та адаптації дітей до умов навчання в школі,  відвідування уроків дітьми ,

Впродовж року

Директор, класні керівники,

класоводи

4

Ознайомити батьків учнів школи які потребують особливого соціально-педагогічного супроводу з положеннями Законами України «Про охорону дитинства», «Про цільову допомогу сім’ям з дітьми»

 

вересень

Громадський інспектор з охорони дитинства

5

Проводити загальношкільні та батьківські збори  навчальних класів, на яких розглядати  актуальні питання життя та діяльності, навчання й виховання учнів школи.

вересень грудень березень травень

Директор, класні керівники,

класоводи

6

Залучати батьків учнів, членів територіальної громади до активної участі в шкільному житті - запрошувати батьків на шкільні свята, виховні заходи, наради, «круглі столи» з проблем соціального захисту, навчання, творчості та розвитку дітей, надавати батькам психолого-педагогічні консультації.

 

Впродовж року

Директор, класні керівники,

класоводи

7

Провести поглиблений медичний огляд, діагностику стану фізичного та психологічного розвитку, функціональних можливостей  учнів школи, проаналізувати стан захворюваності та вжити відповідних профілактичних заходів.

За планом райТМО

Директор, класні керівники,

класоводи

8

Ознайомити  з положеннями міжнародних та національних нормативно-правових актів в галузі охорони дитинства:

трудовий колектив школи

батьків учнів школи

 

 

серпень

вересень

Громадський інспектор з охорони дитинства

9

Обстежити п умови життя та виховання учнів школи, скласти списки дітей, що потребують підвищеної педагогічної уваги, організувати надання психолого-педагогічної допомоги батькам та дітям.

вересень

Класні керівники,

класоводи

10

Спільно з батьківським активом школи забезпечити умови для організації безкоштовного гарячого харчування учнів, створення відповідного санітарно-гігієнічного стану і температурного режиму в навчальних кабінетах школи у зимовий період

Впродовж року

Громадський інспектор з охорони дитинства

11

Провести виховні години за темами:   «Традиції української родини»

«Без сім’ї немає щастя на землі»

«Конвенція прав дитини - міжнародний нормативний акт»

«Взаємні права та обов’язки батьків і дітей»

«Найвеличніша посада - мати»

«Мої обов’язки в сім’ї»

«Яка хата – такий тин, який батько – такий син»

вересень

жовтень

листопад грудень березень квітень травень

Класні керівники,

класоводи Громадський інспектор з охорони дитинства

12

Організувати та провести за участю батьків учнів школи комплекс інформаційно-довідкових, виховних і спортивно-розважальних заходів з нагоди Міжнародного дня захисту прав дитини

 

червень

Громадський інспектор з охорони дитинства

 

Пам'ятка для батьків щодо домашнього насилля над дітьми

      

Форма входу
Пошук

Архів записів
Корисні сайти
МОН України

ЖОІППО


Новоград-Волинська РДА


Новоград-Волинська районна рада


Відділ освіти
Новоград-Волинської РДА


Навчальні заклади району


Сайт вчителя зарубіжної літератури та російської мови Залізницької О.В.
Варварівська ЗОШ І-ІІ ст.© 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz